ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8703192
*
nr 870 3192
Spegel
liten, 35 x 28
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2014
kl 18:43:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/1 19:57:38
1
200 kr
18/1 12:52:16
2
150 kr
18/1 12:52:27
2
250 kr
18/1 15:37:52
3
300 kr
20/1 18:32:43
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: liten spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 870 3192
Spegel
liten, 35 x 28
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/1 19:57:38 | 1 | 200 kr |
18/1 12:52:16 | 2 | 150 kr |
18/1 12:52:27 | 2 | 250 kr |
18/1 15:37:52 | 3 | 300 kr |
20/1 18:32:43 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: liten spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27